Červená Voda
Oficiální stránky obce
Červená Voda

Varování - úhyn psů v obci Červená Voda + Obec ČV a město Králíky vypsalo odměnu

Vloženo: neděle 13. prosince 2020
Vystaveno dní: 155

Upozorňujeme majitelé psů, že v posledních hodinách i dnech se zvýšil počet uhynulých psů v Červené Vodě po pozření otrávené návnady, které jsou rozházeny takřka po celé obci.

V případě nálezu podezřelé potraviny v přírodě nebo na zahradě a nebo v případě úhynu psa okamžitě kontaktujte Policii na číslo 158. S návnadou žádným způsobem nemanipulujte, pouze zamezte přístupu ostatním. Samotná manipulace s jedem může způsobit přinejmenším závažné zdravotní komplikace. Poučte své děti.

Objevila se v obci výzva, kterou bychom rádi podpořili a to "Pojďme dnes společně ven čistit".

Jedná se o hledání návnad, které jsou umístěny nejčastěji podél cest, v příkopech možná i v zahradách a mezi domy. Návnada může vypadat jako špalek kabanosu, plátek sekané, kus syrového masa – vše co je pro psa atraktivní.  

Jedinou věc, kterou můžeme udělat, je vyjít ve velkém počtu ven a návnady vysbírat.

Děkujeme.

14. 12. 2020

Vzhledem k množícím se případům otravy psů vypisuje Obec Červená Voda a Město Králíky odměnu 50 000 Kč za klíčovou informaci vedoucí k dopadení pachatele !!!

Policie České republiky současně přijímá veškeré informace o výskytu návnad či podezřelých potravin v přírodě i na oplocených pozemcích (může se jednat o maso, masné produkty i pečivo, vše volné i v igelitovém sáčku). Současně má PČR zájem o informace o uhynulých psech na Králicku i blízkém okolí nebo o podezřelém chování osob. Informace můžete podat policistům z obvodního oddělení v Králíkách na telefonním čísle 974 580 721 nebo zavolat na linku 158.