Obal na nové cd "Tóny v kapkách"

Jak jste se mohli dočíst na našich stránkách, chystáme se vytvořit nové, v pořadí už třetí CD, které vydáme a pokřtíme na koncertu 17. října 2009 v sále SDH.
Byli bychom moc rádi, kdyby se nám podařilo naše nové cédo oháknout do pěkného obalu, proto bychom chtěli požádat všechny výtvarníky, kteří by nám rádi pomohli, aby se zapojili do příprav cd a vytvořili našemu cédéčku obal.
Neklademe žádné výtvarné podmínky, zpracování je čistě na každém z nás. Uvítáme jak návrh vytvořený digitálně na pc, tak návrh vytvořený ručně - výtvarně. V tom druhém případě je ale nutné dodat návrh minimálně ve dvojnásobných rozměrech, aby byla velká kvalita po naskenování návrhu do pc.

Jak vypadá obal na cd:
Budeme mít stejný typ obalu, jako byl u cd Kořeny - tzv. "jewel box", což je klasický nejběžnější obal.
Potřebujeme vytvořit:

Přední titulní stránku - tu, kterou vidíte, když je krabička zavřená. Rozměr 121(š)x120(v)mm.
Stránka by měla obsahovat název kapely - Kapky a název CD - Tóny v kapkách

Zadní stránku - tu, kterou vidíte, když je krabička zavřená, tzv. "vsádka", běžně ta, kde bývá seznam písní na cd. U této stránky je potřeba počítat s dvěma proužky po stranách - ruby, které se ohnou a budou tvořit úzké strany na CD. Rozměr je 138x117mm, přičemž na každou stranu je tedy potřeba přidat ješte proužek 6x117mm.
Na zadní stránce je potřeba umístit seznam písní. Necháme na vás, jestli to budete chtít sami výtvarně zpracovat, nebo jestli necháte vytvoření tohoto textu na nás. Seznam písní je následující: (doplníme během několika málo dní)

Potisk na CD - kruhový potisk na samotné cd. Je potřeba dodat návrh, který bude pokryt celou plochou, nevyjímejte kruh ve středu návrhu. Jen je třeba počítat s tím, že uprostřed bude prázdný kruh o průměru zhruba 18mm.
Potisk na cd je zcela na vás, nemusí obsahovat žádné informace nebo na něm naopak může být název kapely a cd, popřípadě seznam písní.

Vnitřní stránku - tedy tu, kterou uvidíte, když otevřete cd. U této stránky je třeba počítat s tím, že zde bude velká fotka Kapek a je zde potřeba napsat pár informací - tiráž. Proto je třeba tuto stránku tomu výtvarně uzpůsobit, např. zpracovat ji jen jakoby "pozadí", na které už si sami umístíme fotku a text.Co je důležité je dodržet charakter, ráz všech součástí, aby dílo působilo komplexně a uceleně.


Hodně informací o nás zjistíte z webu, na kterém ale nenaleznete nahrávky, které budou na kompaktu. Je třeba říci, že na našem novém cd nebudou "vesnické písně", tedy ty, kterým byly předlohou vesnické události a jsou jakousi satirou (tyto písně se chystáme vydat neoficiální cestou jinak než na novém cd).
Album bude obsahovat spíš písně "poetičtější, melancholické, měkké", a to je také dobré znát před tím, než začnete tvořit.
Samozřejmě vám rádi poskytneme další informace, budete-li potřebovat.

Poslední věcí je to, že vaši práci nemůžeme ocenit finančně, ale odměna v podobě několika kousků cd, vstupenky na koncert a další podobné výhody.

Velice děkujeme všem, kteří uvažují o tom, že by obal vytvořili. Každého návrhu si budeme velmi vážit. Těšíme se...

Takhle vypadal předchozí obal na CD:
přední titulní stránka vnitřní stránka zadní stránka - "vsádka"