Oficiální stránky hudební skupiny Kapky Červená Voda


25. března


Zveme Vás na poloakustický koncert do kinosálu SPUK v Červené Vodě. Začátek je v 19 hodin. Vstup vchodem do kina, kinosálem projděte a namiřte to do dvířek za oponu, kde se na jevišti odehraje koncert. Bude to už po šesté na tomto netradičním místě. Vstupné je dobrovolné, ale když přinesete něco dobrého k jídlu a k pití, přispěje to k dobrému setkání a posezení po ukončení koncertu. Těšíme se.

4.2.17 David

mapa zde

Podzimní notopad


Vypadá to, že jsme letos koncerty uzavřeli. V následujícím příspěvku zkusím bilancovat ty poslední.
Mohelnice byla pro nás moc silným zážitkem. Jak úvodní koncert v Lošticích, tak i hraní na hlavní scéně dopadlo dobře, byli jsme moc spokojeni a věříme, že i posluchači. Velkým překvapením bylo pro nás udělení ceny "Za krásu slova", kterou každoročně uděluje radio Proglas prostřednictvím svého hudebního dramaturga Milana Tesaře. Cena je opravdu velkým nakopnutím, inspirativní.
Tančírna nás opět trochu více zaměstnala, akusticky je to šílený prostor. To nás přimělo k nákupu in-ear odposlechů, které jsme si poprvé vyzkoušeli na koncertu 8.10. doma v ČV. Technologie je velice slibná, jen to chce taky hodně trpělivosti a zvyk. Pro Vás, posluchače, by to měl být také zas o něco lepší poslech.
A rýsuje se nám příští sezóna. Zmíním hlavně koncert v Neratově, kam se zase po pár letech podíváme. Neratov jsem navštívil před 14 dny a obdivoval jsem zase další nové kreativní a velmi citlivé počiny, které jsou zde tvořeny.
A pracujeme na nových písních, od vydání CD Mohyly jich je prozatím 5.

14.10. David

Rozhovor s Klárou a Davidem na radiu Proglas si můžete poslechnout: ZDE
Recenzi cd Mohyly od Milana Tesaře čtěte: ZDE
Rozhovor s Davidem na Mohelnickém dostavníku si pusťte: ZDE
Tančírna do třetice


Děkujeme pořadatelům a návštěvníkům koncertu na Tančírně za příjemný zážitek. I když Tančírna zrovna není ideálním místem pro zvukaře, Jára si vlasy nevyškubal a Petr si vousy nevyrval. I když je zvukové nepohodlí sálu pro kapelu limitující, vynahradí to krása prostoru a výborné publikum. Viz fotky.

fotografie Miroslav Švestka: fotky
webovky tančírny: www.tancirna.rychleby.cz
tančírna na mapě: mapy-seznam
Léto za námi


Letošek jsme odstartovali až festivalem Putování za písničkou, desátým v pořadí. Festival, na kterém jsme pořadateli, je pro nás spíše pracovně-společenským zážitkem. Sprint na podium od organizačních povinností a pak zpět dolů opět k organizaci a zážitek z hraní je fuč… rozplyne se. 6. srpna jsme si zahráli u Brontosaurů na MUNĚ - tedy v areálu bývalého muničního skladu u Mikulovic. Areál sčítá desítky budou v různém stavu. Některé z nich nyní okupují různé neziskovky. Skutečně zajímavý prostor budící rozporuplné emoce. Moc příjemné hraní. 12. srpna jsme si po čase zahráli na kostelíku v Šanově. Domácí prostředí, letně vyhřátý kostel (brr, když si vzpomenu na stejnou akci konanou vždy 26. prosince) ; tušíme, že akustika menších chrámů nám sedí. A pak, 41. Mohelnický dostavník, o kterém se rozepíši později, stále vstřebávám… D.2016


Zkoušíme. Už delší dobu bez koncertů a ještě nějaký čas před námi se chystáme jen zkoušet. Dvě nové písně pilujeme ve zkušebně, jedna další je "v hlavě". Ano, to, co jsme v předrodinném stavu znali pouze teoreticky se potvrzuje. Rodina a práce hlavu zaměstnává hodně a najít si prostor na rozjímání o textech písní je... těžší. Toť praktická poznámka k dávno známé pravdě, že nejlepší umělci jsou bezdětní bohémové, kteří absenci klasických problémů dohánějí hašišem etc. Ale neberte to, prosím, jako stížnost. Za sebe mám pocit, že mě Kapky baví více než kdykoli před tím, protože si více vážím času - pro sebe -. Zpět ke kapele: jedeme na Dostavník. Bez okolků přiznáváme, je to pro nás velké překvapení a malý splněný sen, zahrát si v hlavním programu na hlavní - nesoutěžní scéně našeho oblíbeného festivalu, kam jsme jako bezdětní rádi jezdili. Další akce: desáté Putování za písničkou. Festival, o kterém jsme nedávno pouze diskutovali, pak se stal skutečností... a teď je to výročních deset ročníků. A další: Tančírna v Račím údolí. Do třetice se tam ukážeme a tentokrát zahrajeme ve zrekonstruované budově. Moc nás těší, že jsme snad svými dvěma předchozími koncerty v chátrající Tančírně, přispěli k záměru obnovy této stavby. .... Není toho na 2016 (co se týká počtu) naplánovaného mnoho,... přesto to bude velmi energický rok. D.Výhled na zimu


Letošek byl na naše poměry hodně intenzivní. Užili jsme si hodně pěkných koncertů na pro nás přitažlivých místech, pokřtili jsme Mohyly. Na nové věci nebyl čas (měli čas zrát v šuplíku). Začínáme opět trávit většinu času ve zkušebně, v našem dobrém zájeviští červenovodského kinosálu a spřádat nové nápady. Pokud tedy budete mít pocit, že po koncertech ani vidu ani slechu, vaše smysly vás skutečně nešálí. Do té doby (květen?) poslouchejte Mohyly, o kterých bylo napsáno třeba zde

Říjnové SDH


Koncertem v SDH jsme po půl roce symbolicky zakončili koncertní ,,špacírku“, jež jsme v dubnu na stejném místě zahájili křtem nového cedéčka. Uteklo to jako voda. Během koncertního putování jsme poznali místa zajímavá na zemi i ,,pod zemi (Jeskyně na Špičáku) a spoustu nových milých posluchačů, což nás moc těší. Koncerty také navštěvovali naši ,,skalní“ příznivci, čehož si moc vážíme. Závěrečný koncert byl tak setkáním jich všech. A my jsme tak mohli prožít ten skvělý pocit, kdy židličky návštěvníkům nestačí, a je třeba nosit další a další. Pohodovou atmosféru koncertu doplňovalo výborné nazvučení, které mají tradičně pod palcem Jára s Peťou. Hrálo se nám prostě hezky a koncert tak byl příjemnou tečkou za hudebním špacírováním. Stejně jako Vám i nám se nechtělo domů, a tak jsme mohli dojmy z koncertu i spoustu dalšího probrat nad sklenkou burčáku či vína. A to všec hno dohromady dělá koncert v SDH přesně takovým, jaký ho máme rádi.

Zastavení na Zastávce


Znáte to, jsou chvíle, které Vás hodně překvapí. Neplánovaná setkání, na která se nejvíc vzpomíná, akce, od kterých mnoho nečekáte a pak jsou z nich nejlepší zážitky. Ano, přiznáváme, rozpačitě jsme jeli na Zastávku do Rychlebských hor, ale nakonec to bylo jedno z nejlepších hraní v poslední době. Krásná příroda, ovce, obrněný transportér, brontosauři, zákusky, fanynky, alkohol... krása. Však se podívejte na ty fotky, z těch to přímo "sálá". Klára, která stále po věteu od ohniště by o tom mohla vyprávět. Díky, staronová osado, dík!

fotogalerie zde

Vrchní Orlice, Šapitó na cihelně


Poloakustický koncert na Vrchní Orlici jsme si moc užili, díky všem návštěvníků. Lidské uši naslouchali tak tiše a mile, že jen šumot vlaštovčích křídel doplňoval tóny našich písní. Také koncert v Šapitó v rámci akce Cihelna v Králíkách byl pro nás příjeným zážitkem. Byť jsme v šatníku nenašli žádný kousek maskáče, byli jsme vřele přijati. Díyk

fotogalerie Orlice zde
fotogalerie šapitó zde

11.7. - Vrchní Orlice
11.7.2015 - 17h.

Už jsme dvakrát hráli v Neratově a jezdili jsme kolem tohoto zdánlivě zašlého místa. Vstoupíte-li však do útrob starého kostela sv. Jana Nepomuckého ve Vrchní Orlici, něco Vás osloví. Mnozí na toto místo přijedete poprvé na náš koncert, jiní zde už proseděli hodiny při pouhém rozjímání při švitoření křídel vlaštovek.
A možná nám hraní na tomto místě zase pomůže o krůček se posunout v řešení zajímavé otázky, která se nám během posledních měsíců zjevila. Tu otázku vlastně otevřelo radio Proglas. Když jsme rozposílali naše CD do zhruba 30 radií v ČR, netušili jsme, že se staneme jednou z nejhranějších kapel právě na křesťanském radiu Proglas. Až při zpětném poslechu našich písní, jsme si uvědomili, kolikrát se (nezáměrně) v našich textech propolíná náboženská tematika. Je dnes doba, kdy "víra" hned nemusí znamenat "bůh" nebo "kostel".... (byť s velkým nadšením jsem začínal psát tento příspěvek, už nevím jak dál... nakonec to tedy stejně skončí u reklamy: "chcete-li vědět víc, přijďte na náš koncert")

Putování 2015
20.6.2015

Tak jako každý rok jsme se báli deště, tak jako každý rok to dopadlo relativně dobře, propršelo nám jen pár minut a i když bylo chladno, dalo se to zvládnout s pomocí čajů, svařáků a teplého oblečení. Kapkám se hrálo dobře, i když přepínání z módu organizátora do módu účinkujícícho není přesně to pravé ořechové a na klidu a pohodě projevu se to jistě podepíše. Ale to je v případě tohoto festivalu náš úděl, nenaděláš nic. Osatní kapely zvládly výstup na jedničku. Epydemye tradičně vtahující, Neřežto s překvapivým domácím publikem, Žalman a spol. hladící, nový i minulost zobrazující. Za pořadatele velká spokojenost a těšení na nový rok - možná však změnínem termín, ještě je to v jednání. D.

fotogalerie zde


Křest v Červené Vodě, Jeskyních a na Vysoké

První křtění 11.4. v SDHčku se povedlo, děkujeme Vám za hojnou účast, byl to pro nás zážitek, snad i pro Vás.
Jeskyně nás nepřekvapili výkyvem klimatu, slíbených 8°C bylo dodrženo. Moc příjemné hraní v zajímavém prostoru - pro Kapky v jeskyních poprvé.
Na Vysoké jsme hráli po 15 letech, takže to byl pro nás návrat na místo činu. Překvapila nás hojná účast, milé publikum, velmi vřelý kolektiv komunity "Vysokáčů". Díky. 
Koncerty

7. října 2017
koncert v SDH
Červená Voda, 19h.

15. července 2017
Neratov
15h, vstup.dobr.
mapa zde

24. června 2017
11. Putování za písničkou
www.putovanizapisnickou.cz

11. června 2017
Na Trojici
u Severomoravské chaty, 11h
mapa zde


11. května 2017
Zahájení vernisáže
Muzeum Králíky, 17h
www.muzeumkraliky.cz

6. května 2017
Jeskyně na Špičáku
Supíkovice, 17h
mapa zde

7. dubna 2017
Velikonoční setkání
Lichkov, upřesníme

25. března 2017
Za oponou, ČV
kinosál, 19h
mapa zde

8. října 2016
koncert v SDH
Červená Voda, 19h.

18. září 2016
Tančírna
Račí údolí, 17:00
www.tancirna.rychleby.cz28. srpna 2016
41. Mohelnický dostavník
Hlavní scéna - neděle 9.40
www.mohelnickydostavnik.cz


26. srpna 2016
41. Mohelnický dostavník
Loštice - kostel sv. Prokopa
19 hod.
www.mohelnickydostavnik.cz

6. srpna 2016
MUNA 2016
Mikulovice u Zlatých hor
www.jeseniky-brontosaurus.cz

18. června 2016
10. Putování za písničkou
www.putovanizapisnickou.cz

3. října 2015
sál SDH ČV
19h.
Červená Voda

19. září 2015
Zastávka Hřibová
upřesníme
Loučení s létem

5. září 2015
Medový jarmark - náměstí
15.30
Jablonné nad orlicí

20. srpna 2015
Šapitó na Cihelně
18:00
Králíky - Cihelna
+ Peter Petiar Lachký
plakat zde

11. července 2015
17h. -Koncert Mohyly
kostel Sv. Jana Nepomuckého
Vrchní Orlice (Bartošovice v Orl. horách)

27. června 2015
FošnaFest Žamberk
17.15-18.15
podrobnosti zde

20. června 2015
9. Putování za písničkou
www.putovanizapisnickou.cz

30. května 2015, 16h
Koncert Mohyly
kaple Nejsvětější trojice
Vysoká (Malá morava)

přesunuto na neurčito, 17h
Koncert Mohyly
místní lokál
Heřmanice u Králík

25. dubna 2015, 17h
Koncert Mohyly
Jeskyně na Špičáku
Supíkovice

11. dubna 2015, 19h
Křest CD Mohyly
-ještě nevíme kde-
Červená Voda

6. prosince 2014
Za oponou
Červená Voda
kinosál PSUK
19:00
vstupné pečené nebo kapalné

4. října 2014
Koncert v SDH
Červená Voda
sál za nemocnicí
19:00

21. června 2014
8. Putování za písničkou
www.putovanizapisnickou.cz

17. května 2014
Tančírna Račí údolí
Javorník, Rychleby

3. května 2014
Kostel Nejsvětější Trojice
Heřmanice u Králík
- akusticky -
16:00, vstupné dobrovolné

19. dubna 2014
prozatím neurčeno
....

pátek 7. března 2014
koncert za oponou
kino, Červená Voda

26. října 2013
Koncert v SDH ČV
19:00, předpr.50 na místě 8022. září 2013
kostel v Neratově
16:00, vstupné dobrovolné

17. srpna 2013
18:18 Šanov - Kostel

22. června 2013
7. Putování za písničkou

13. dubna 2013
Koncert za oponou
ČV, kinosál
19:00, vstupné dobrovolné

28. prosince 2012
kostel sv. Vavřince
18:00, Čenkovice

1. prosince 2012
Koncert v SDH ČV

30.9.11 - X.12
přestávka

30. 9. 2011
Koncert v SDH ČV

13. 8. 2011
Šanovské zpívání

25. 6. 2011
Festival rozhledna

11. 6. 2011
festival "Střelické strunobraní"
www zde

30. 5. 2011
David ve Střelicích
info zde

21. 5. 2011
Tančírna Javorník, 17h

14. 5. 2011
Neratov, 16h

16. 4. 2011
"Za oponou", kinosál SPUK ČV, 19h.

1. 4. 2011
Jablonné nad Orlicí (s Epydemye)

21. 3. 2011
David - koncert v AC klub HK

26. prosince 2010
Zpívání na Štepáná - Šanov

16. října 2010
Koncert v SDH CV
KŘEST CD

27. srpna 2010
Mohelnický dostavník

14. srpna 2010
Šanovské zpívání


- archiv koncertu zde -


TOPlist
Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800 x 600, barevnou škálu alespoň 256 barev a prolížeč Microsoft Internet Explorer 5.
počet návštěv: _ Tyto stránky jsou tvořeny v programu PSPad (freeware editor)
Stránky pro nás vytvořil v roce 2004 Marek Koryťák